Uszata Strona - link do strony glownej Uszata Galeria

strona główna kim jest królik? zanim kupisz...
zdrowie dieta opieka FAQ apel
weterynarze Dzień Króliczków prawa zwierząt wydarzenia GALERIA Mapa Króliczych Zmysłów
o stronie
linki i literatura książka Gości
mapa strony piszą o nas... pomoc sąsiedzka

 
 

 

Króliczki: Kodama, Żurek, Mika, Chrumcia i Blixa.

Kodama

Ja nzywam sie Ola a to mój króliczek Kodama :) jest bardzo mlodziutki. Nadzwyczaj przyjacielskie stworzonko, nie boi sie prawie niczego. Lubi zabawy z moimi szczurkami i kotem ;) Dobrze sie dogaduja... Koda jest bardzo ruchliwy i ciekawski. Daje wszystkim wiele radosci i jest tryskajacym energia towarzyszem zabaw :)

Uwaga od Uszatej strony: królik i szczek nigdy nie powinny mieszkać w jednej klatce, a ich kontakty powinny odbywać się zawsze pod nadzorem człowieka.

Żurek

Witam, To jest moj króliś najukochajszy i wabi sie "żurek", ma pól roku i jest to chłopak:) Jest bardzo
kochany, mądry, i jest straszynm czyścichem, bardzo go kocham i nie wyobrażam sobie że on by mógł gdzieś
indziej mieszkać, bardzo się cieszę że jest ze mna :)

Mika

to jest mój królik Mika. Jest samcem ma dwa lata. jest bardzo "ostry" gdy coś mu się niepodoba , gryzie.
Niemorzna go zostawiac bez opieki samego w pokoju bo robi bardzo niemiłe niespodzianki,ale wszystko wynagradza swoim niewinnym spojrzeniem.Dodaje do naszego życia radośc i harmonię.

Chrumcia

Chrumcie mamy juz od ok 10 miesiecy. Nazwa Chrumcia powstala od smiesznego chrumkania, które wydaje podczas rzucania sie na jedzonko. Jest czasami troszke agresywna i strasznie denerwujaca, ale kochamy ja. Taki maly wredny ( chyba ma to po wlascicielce :p ) pluszaczek, ale kochany. Czasami ma takie leniwe dni, ze tak jakby jej nie bylo. Nic nie slychac i praktycznie nie widac (zasypana po uszy siankiem)......Ale jak juz daje znac o sobie to na cale mieszkanie, skacze jak jakas mala akrobatka, biega np. w zawodach sama ze soba naokolo lózka chyba z parenascie razy. :).
Uwielbia podgryzac nasze nózki inne czesci ciala, dodatkowo salate, frykasy (kocha je), marchewy i inne ziólka.

Blixa

Blixa to wspaniały króliczek. Czekał na nas w sklepie zoologicznym w zatłoczonym hipermarkecie. Tłum ludzi z dziećmi stukającymi w klatkę to niezbyt ciekawe otoczenie dla małego, bezbronnego króliczka. Postanowiliśmy się nim zaopiekowac jak należy i od tego Blixa stała się członkiem rodziny. Jako psotny mały króliczek podczas zabawy w przeskakiwanie pałnika zamocowanego w klatce naderwać sobie ogonek. Nie chciał się zagoić i niestety trzeba było go amputować. Od tej pory Blixa ma puszystą "bezogonkową" pupę". Nasza Babcia podsumowała, że chyba lepiej teraz mu się siedzi bez ogonka. Blixa miała trudne dzieciństwo. Prawdopodobnie cały miot, z którego się urodziła był chory. Blixa miała wykryte toksyny we krwi na skutek czego przyjęła całą serię bolesnych domięśniowych zastrzyków. Potem wciąż rosnąca narośl na karku okazała się guzem, który dzięki naszemu weterynarzowi - bardzo mu za to dziękujemy! - został usunięty za pomocą naświetlania laserem. Przez długą rekonwalescencję i przyjmowanie leków nasza pociecha miała problemy z bobkami, które wciąż przypominały plastelinę. Nadszedł w końcu czas, kiedy samopoczucie Blixy się poprawiło i powrócił dobry humor oraz królicze psotki. Nikt nie wierzył, że można uratować tak delikatne zwierzątko z takich chorób, ale nam się udało!!!
Blixa jest dużą króliczycą o pięknej maści. Po powrocie z pracy wita nas podskakując wysoko do góry. Łasi się i lubi bawić chociaż jest nie ufna dla obcych (wspomnienia z dzieciństwa…). Uwielbia pietruszkę i dropsy marchewkowe. Chętnie wykłada się na dywanie gdy wieczorami oglądamy telewizję. Blixa ma duży kojec ale w zasadzie rzadko w nim przebywa bo ma cały pokój do dyspozycji. No chyba, że siedzi w "świątyni dumania" podgryzając sianko stojące w pojemniczku obok. Jest bardzo mądra i reaguje na swoje imię. Ma bardzo pachnące futerko i sympatyczny pyszczek. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia prezentujemy m.in. Blixę w świątecznym nastroju. Wszystkim miłośnikom tych wspaniałych zwierzątek składamy ciepłe życzenia, zdrowia, szczęścia i miłości. Pamiętajcie, że króliczki to zwierzątka wymagające specjalnej opieki i małe dzieci nie zawsze potrafią się nim zająć. Gdyby nasz króliczek ze swoimi przypadłościami trafił w nieodpowiedzialne ręce to nawet nie chcę wiedzieć co by się stało….
Pozdrawiamy, Magda i Sławek

do gory

powrót do Uszatej galerii

data powstania tej strony na Uszatej: 20 marca 2006
data ostatniej modyfikacji tej strony: DD mm 2006

 

strona główna | kim jest królik? | zanim kupisz... | zdrowie | dieta | opieka | FAQ | apel | weterynarze | Dzień Króliczków
prawa zwierząt | wydarzenia | GALERIA | Mapa Króliczych Zmysłów | o stronie | linki i literatura | książka Gości
mapa strony | piszą o nas... | pomoc sąsiedzka | webmaster

Copyright 2000-2006,
Anna Marczewska www.uszata.com