Uszata Strona - link do strony glownej

strona główna kim jest królik? zanim kupisz...
zdrowie dieta opieka FAQ apel
weterynarze Dzień Króliczków prawa zwierząt wydarzenia GALERIA Mapa Króliczych Zmysłów
o stronie
linki i literatura książka Gości
mapa strony piszą o nas... pomoc sąsiedzka

 
 
Serdecznie witam na Uszatej Stronie!

uszy królików

Znajdujesz się teraz stronie o królikach domowych, której głównym celem jest podzielenie się informacjami o tym, jak opiekować się w domu tymi sympatycznymi zwierzątkami.

Nie znajdziesz tu informacji o hodowli przemysłowej ani rozmnażaniu tych zwierząt!

Drugim celem jest stworzenie internetowego miejsca przyjaznego królikom i ich właścicielom, gdzie można wyrazić swoją radość z posiadania długouchego zwierzaka. Okazuje się, że jednak mam dwa cele, hmmm...

Teksty na stronie są oparte na lekturach wymienionych w dziale Linki i literatura, czasami są tłumaczeniami (wtedy to zaznaczam), czasami są oparte na różnych zródłach. W niewielkim stopniu artykuły są ilustrowane moimi własnymi doświadczeniami jak też historiami nadesłanymi przez innych opiekunów króliczków. Od lutego 2004 roku na stronie pojawiają się stopniowo artykuły napisane przez Małgosię, pochądzące oryginalnie z Chochliczej Strony, a od 2005 roku, artykuły pisane przez lekarza weterynarii Dorotę 'DOT'.

Odnośnie praw autorskich - staram się przestrzegać praw autorskich, w części przypadków posiadam zgodę autorów na tlumaczenie i publikację ich tekstów, a raz - pytałam o zgodę, ale nie otrzymałam odpowiedzi. Zawsze staram się podawać dokładne zródło pochodzenia tekstu, jeśli należy do innego autora. Większość artykułów została przeze mnie napisana na podstawie wielu publikacji. Wszystkie artykuły, podobnie jak zdjęcia i grafiki umieszczone na Uszatej, nie mogą być w żaden sposób przywłaszczane przez inne osoby bez mojej zgody, a w szczególności umieszczane na internecie.

Inspiracją dla powstania tej strony jest strona internetowa amerykańskiego stowarzyszenia House Rabbit Society (jestem członkiem HRS).

Strona nie jest jeszcze skończona (pewnie w ogóle nie może być skończona), dlatego wielu potrzebnych informacji wciąż na niej nie ma. Postaram się to nadrabiać jak najszybciej. Od czasu do czasu niektóre artykuły są aktualizowane w miarę jak zdobywam wiecej materiałów na dany temat. Wszelkie sugestie na temat tego, jakie zagadnienia powinny być poruszone na stronie, są mile widziane.

Strona posiada uproszczoną wersję dla starszych przeglądarek, do druku, dla szybszego ładowania strony. Oznaczanie wygląda tak: "wersja do druku" i znajduje się u góry artykułu, który ma swoją wersję do druku.

Dostaję od Was coraz więcej korespondencji i, jakkolwiek jest to bardzo miłe i inspirujące, to wiele odpowiedzi na pytania, jakie mi zadajecie, znajduje się już na stronie. Aby ułatwić Wam znajdowanie informacji, do nowej wersji strony dołączyłam wyszukiwarkę (znajduje się na dole strony gównej). Zachęcam do korzystania z niej.

Ruszyło jakiś czas temu "forum opinii o weterynarzach" - wpisów jest jednak mało, ale odwiedzjących ten dział wyjątkowo dużo, dlatego serdecznie zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Powtsało też drugie forum Pomoc Sąsiedzka - teraz możecie nawiązywać kontakty z innymi osobami, z którymi chcecie wymieniać się opieką nad króliczkami w czasie Waszej nieobecności. Wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do tej grupy wzajemnej pomocy serdecznie zachęcam do wpisywania się!

Jeśli masz pytania dotyczące opieki nad królikami, to zapytaj tu:
http://www.forum.kroliki.net.

<<< zachęcam!

Jestem, oczywiście, otwarta na wszelkie sugestie odnośnie strony, można do mnie napisać: webmaster@uszata.com. Strona zmieniła wygłąd na jesieni 2001, ale starałam się zachować dawną strukturę strony. Na niektórych stronach wciąż nie ma polskich znaków, ale powoli już poprawiam te teksty. Wszystkim internetowym przyjaciołom i sympatykom serdecznie dziekuję za listy!

Na koniec parę słów o sobie: nazywam się Anna Marczewska, aktualnie mieszkam w Montrealu, w Kanadzie, z mężem Michałem (ma w internecie swoją stronę o komiksie www.lagafium.and.pl - zapraszam) i trzema naszymi królikami, Lidką i Niko oraz Kiwim (choć przez pewien czas była jeszcze z nami Lucjanka, ale to przed Niko). Przez 2 lata (do jesieni 2004) zajmowałam się także zapewnianiem tymczasowej opieki dla królików porzuconych przez opiekunów w ramach organizacji Rabbit Rescue Inc. (takie króliczki nazywam "fosterkami") Nasze fosterki, które już znalazły domy to Sunny Bunny, Joey, Toffie i Peaches, nasz ostatni foterek, Pompon, został przeniesiony do nowego domku zastępczego z powodu naszej przeprowadzki do Quebecu. Kiwi był jednym z naszych fosterków, został przez nas zaadoptowany.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Przyjacół Królikom, Ontario Rabbit Education Organization oraz wolontariuszem Rabbit Rescue Inc.

Drugą autorką goszczącą na Uszatej stornie jest Małgorzata, autorka Chochliczej Strony. Ze względu na tymczasową nieobecność Małgosi na Internecie, zdecydowała się ona na włączenie nieocenionych tekstów z Chochliczej na Uszatą. Jest to bardzo duży wkład w treść Uszatej i bardzo serdecznie za to dziękuję. Małgosia, jeśli będzie mogła, jeszcze przyłączy się do dalszej pracy. Teksty przygotowane przez Małgosię będą na Uszatej specjalnie oznaczone.

Na stronie są rownież publikowane artykuły Doroty DOT (opiekunki Pyzy, strona Pyzy: http://www.pyzka.webpark.pl), lekarza weterynarii, która kosnultowała rownież moje teksty o zdrowiu.

Anka 'anUSZka'
kontakt: anuszka@uszata.com

Historia strony

 • na początku była Lidka (wrzesień 2000).
 • strona o królikach powstała w grudniu 2000, od tamtej pory od czasu do czasu jest uaktualniana; miała wtedy długaśny adres http://pupil.ifpan.edu.pl/~blazej/krolik na serwerze Szkoły Nauk Ścisłych PAN. Adres ten do niedawna wciaż działał, ale strona tam umieszczona nie jest aktualizowana. Teraz znajduje się tam przekierowanie pod adres www.uszata.com.
 • od września 2001 posiada nowy adres www.uszata.com i znalazła miejsce na nowym, płatnym serwerze.
 • od 28 listopada 2001 strona ma nową szatę graficzna i nowy tytuł "Uszata strona - Królik w domu". Była to dość radykalna zmiana.
 • opis Uszatej strony pojawił się w tygodniku Wprost nr 3 (999) z 20 stycznia 2002 , w dziale "Wszechnica Wiedzy Wszelakiej". Można przeczytać o tym w dziale "piszą o nas...".
 • Uszata Strona została witryną miesiąca stycznia w rankingu portalu animal.pl. i zajęła piąte miejsce w rankingu na stronę roku. Wszystkim, którzy oddali głos na Uszatą, serdecznie dziękuję! Po kilku latach działalności ten popularny portal przestał, niestety, działać.
 • wiosna 2002 - wiosenne konkursy (Uszata Trivia, konkurs na Opowieść Wielkanocną, Konkurs na najbardziej Miniaste Zdjęcie Króliczka)
 • 28 września 2002 - po raz drugi obchodzimy Międzynarodowy Dzień Królików (konkurs Recepta na Królicze Szczęście)
 • jesienią 2002 można było brać udział w dwóch konkursach: Najdziwniejsze Królicze Zawody i na zdjęcie "Szczęśliwy Królik", rozwiązanie konkursów nastąpiło 17 września.
 • w trzecią rocznicę powstania Uszatej, w grudniu 2003, zapadła decyzja o połączeniu Uszatej i Chochliczej Strony Małgosi.
 • 14 kwietnia 2006 Uszata Strona została "Witryną dnia" w PC World Komputer 0n-line.
 • ostatnia aktualizacja: kwiecień 2006

 

Baner aktualny strony (400/50):

Kod do banera:
<a href="http://www.uszata.com" target="_blank">
<img src="http://www.uszata.com/obrazki/baner.gif" border="0" width="400" height="50"></a>

"Zwykły" baner strony (400/50):

Baner strony na Dziń Kobiet (400/50):

Baner Wielkanocny (400/50):

Wiosenny baner konkursowy (400/50):

Baner konkursowy z okazji Dnia Króliczków (400x50):

jeśli chcesz umieścić baner mojej strony na swojej stronie - powiadom mnie o tym :-)

 

strona główna | kim jest królik? | zanim kupisz... | zdrowie | dieta | opieka | FAQ | apel | weterynarze | Dzień Króliczków
prawa zwierząt | wydarzenia | GALERIA | Mapa Króliczych Zmysłów | o stronie | linki i literatura | książka Gości
mapa strony | piszą o nas... | pomoc sąsiedzka | webmaster

Copyright 2000-2006,
Anna Marczewska www.uszata.com